В який період року варто відвідати Чернівці?


Для справжніх туристів, як правило, не буває поганої чи не зовсім сприятливої погоди. Особливо у період карантину серед українців для подорожей стали популярними місцеві напрямки. Проте, перед тим як планувати подорож, варто обов'язково поцікавитись, в яку пору року краще їхати в обране вами місто. Що стосується Чернівців, то тут кожна пора радо сприяє туристичним прогулянкам містом. Оскільки клімат тут помірно континентальний, тому літо тут буде не надто спекотним, а зима — м'якою. 


Що подивитися у Чернівцях?


Плануючи подорож до Чернівців, рекомендуємо завчасно подбати про житло та скласти свій приблизний маршрут на кожен день. Найкраще шукати готель в центрі міста, щоб не витрачати зайвий час на добирання. До прикладу, можна забронювати готель, який буде розташований в самому центрі міста та водночас неподалік залізничного вокзалу (особливо зручно, якщо ви плануєте подорожувати Укрзалізницею). 

Зручна локація дозволить відвідати головні знакові місця, зокрема візитну картку Чернівців — Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Поряд з університетом розташований не менш красивий парк ім. Юрія Федьковича. 


Чернівці — досить багате місто на пам'ятки та визначні місця. Тому, бувши тут туристом, сидіти без діла точно не доведеться. Свою екскурсію можна розпочати зі славнозвісної вулиці Чернівців — імені Ольги Кобилянської. Саме ця вулиця вважається центром культурного життя міста. Тут зосереджені найкращі ресторани, кав'ярні та магазини. Вулиця покрита стародавньою бруківкою, що надає їй ще більшого шарму. За давніми переказами, раніше сюди не можна було зайти у брудному взутті. Перед входом змушували роззуватися. А також, тут неабияк дбали про чистоту і могли підмітати вулицю навіть букетами троянд. Для відвідин цієї вулиці підійде будь-яка пора року та погодні умови. 


Чернівці також багаті на релігійні пам'ятки. Зокрема, вартий уваги Кафедральний собор Святого Духа, який побудований у стилі італійського ренесансу 150 років тому за проектом відомого австрійського архітектора А. Ролля. А Костел Пресвятого Серця Ісуса є яскравим прикладом будівлі у стилі неоготики. 


Наступною локацією для відвідування, куди варто потрапити не залежно від сезону, можна запланувати Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської та Театральна площа перед ним. Місцеві вважають, що всі романтичні стосунки розпочинаються саме із побачення на цій площі. 

Під час поїздки до Чернівців можна завітати на екскурсію в ботанічний сад. Особливо красивим він виглядає навесні, коли цвітуть квіти: магнолії, тюльпани, конвалії та багато інших. 


Буковина: особливість краю


Бувши у Чернівцях, мало хто може відмовитись від того, щоб побачити його автентичні околиці. Адже за декілька кілометрів від самого міста розпочинаються неймовірно красиві українські Карпати. Під час відвідин Чернівців багато туристів планує комплексний маршрут, включаючи похід у карпатські гори. 

Крім того, Буковина багата й іншими знаковими місцями, зокрема варто виділити:

  • Річку Дністер. Це одна із найпопулярніших річок України. На поромах Дністра можна організувати захопливий сплав, проте це краще робити у весняно-літній період. 

  • Хотинську фортецю. Фортифікаційна споруда XIII–XVIII століть знаходиться лише у годині їзди від Чернівців. 

  • Найвисокогірнішу закинуту станцію “Памір”. Вона розташована на горі Томнатик (1565,3 метра над рівнем моря) і вже встигла стати одним із найпопулярніших місць для відпочинку туристів в літній період. 


Як ви вже зрозуміли, на Буковині можна провести гарно час у будь-яку пору року. Варто лише взяти з собою гарний настрій та веселу компанію.